TAM Konuşmalar ilk konuğunu ağırladı

Periyodik olarakdevam edecek olan TAM konuşmalar Turyap TAM Çözüm Merkezi Konferans Salonundailk konuğunu ağırladı. Bu ilk randevuda İstanbul’un Parlayan Yeni Ticari Aksı ‘SADABADVADİSİ’NİN

Periyodik olarakdevam edecek olan TAM konuşmalar Turyap TAM Çözüm Merkezi Konferans Salonundailk konuğunu ağırladı. Bu ilk randevuda İstanbul’un Parlayan Yeni Ticari Aksı ‘SADABADVADİSİ’NİN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI…’ konuşuldu. Bölgenin 3 dönem belediyebaşkanlığını yapan Fazlı Kılıç; gazeteci yazar Hüseyin Gökçe’nin sorularınadoyurucu cevaplar verdi.

Toplantının ev sahibi olan TuryapYönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay; ‘Konuklarımıza, katılımcılarımıza Hoşgeldiniz diyorum. Turyap TAM Çözüm Merkezi, içeriğine uygun olaraktasarlanmış ve görev yapacak arabulucu hukukçuların hizmetlerini eksiksizsunmalarına olanak sağlayan özel iç mimari dekorasyon çözümleriyle ve modernbüro otomasyon sistemleriyle donanımlıdır.

Bilindiği gibi Tahkim veArabuluculuk Merkezimiz devletimizin başlattığı sözleşmelerden doğan bir anlaşmazlıkta mahkeme yerinearabuluculuk marifetiyle çözme, çözülemiyorsa hakeme başvurma yöntemlerinifaaliyet konusu olarak belirlemiştir. Özel uzmanlık alanımız olan gayrimenkulitilaflarında ülke sınırlarını aşan bir birikim ve tecrübemiz var. Arabuluculukuzmanlığımıza kanuni yetki tanındığında tahkim çözümünü de ekleyeceğiz. Veya bukonuda yetki alan merkezlerle iş birliğine gideceğiz. Tahkim, taraflar arasındaçıkan uyuşmazlıkların devletin resmi yargı organları yerine, kendileritarafından belirlenen hakemlerce çözümlendiği bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.Bu alternatif uyuşmazlık çözümü yönteminin uygulama alanları önümüzdekigünlerde çok genişleyecektir. Bu iş içintasarlamış Çağlayan Adlisine çok yakın binamızın yerinde bir dönem bir boyafabrikası vardı. İlçemizbundan 20 yıl önce ortasından kokular yayan bir suyoluna sahip idi. Ve iriliufaklı fabrika, küçük sanayi işletmeleriyle çözmesi gereken şehirciliksorunlarıyla meşguldü.

Mevcut düzensiz yapılaşması, bakımamuhtaç yolları ortalıktaki çöp yığınları ile şehrin merkezindeki ilçemizemetruk bir görüntü veriyordu.

Bugün ise ilçemiz İstanbul’unparlayan yeni ticari aksı olarak ortaya çıkmaktadır. Maslak güzergâhınınparalelinde modern ofis ve iş merkezleri, üniversiteler, E-5 ve E-6bağlantıları, Dolmabahçe ve Beşiktaş’a 5 dk ulaşımı sağlayan tünel olanaklarıve merkezde açılışı çok yaklaşmış 2 önemli metro hattı ve Vadi İstanbul’dabulunan asma metrosuyla değeri kat kat artan bir düzeye ulaşmıştır. Biz bu konudaki enformasyonları genişkesimlere ulaştıracak bir dizi etkinliklerin ilkini bugün gerçekleştiriyoruz.

Bugünkükonuğumuz tarihi İstanbul kadar eski olan içinde merkezîmizin de bulunduğu eskiadı Sadabad olan ilçemize 3 dönem imar hareketlerini yöneten belediyebaşkanımız sayın Fazlı Kılıç… Sadece 15-20 yıl önce bahsettiğimiz metrukhalinden bugünkü düzeyine ulaştıran modern Sadabat Vadisi’nin mimarı…Anlatacakları bir döneme ve günümüze ışık tutacak değerli bilgilerden oluşuyor.Benim bir önerim var. İlçemiz Kağıthane’nin adının Sadabat olarakdeğiştirilmesi fikrini taşıyorum. Bu bölgemiz gayrimenkul değerini yüzde 50artırır. Bu ilçemize nitelik ve değer katan yeni bir dönem başlatır.

TAM konuşmalar,bazen hukuk, bazen bilim, mühendislik, sanat, toplum bilim, deneyim, tecrübeveya anılardan oluşabiliyor. Bugün modern bir kent yöneticisi, ilçemizin son 3dönem icracı belediye başkanlığı mesaisine sahip Fazlı Kılıç’a sözü verirkentebriklerimizi sunuyoruz. ‘Şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

1.1b
Okunma