Babacan: “Seçim sonuçları muhasebe vesilesi oldu”

DEVA Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ali Babacan, İstanbul Kağıthane’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Babacan: “Seçim sonuçları muhasebe vesilesi oldu”

Babacan, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede “14 Mayıs seçim sonuçları bizim için asla umutsuzluğa sebep olmadı. Tam tersine muhasebe vesilesi oldu. Nerede eksik yaptık? Neyi anlatamadık? Ulaşamadığımız insanlar mı kaldı? Vatandaşlarımızın duygu dünyasında olup da bizim anlamadığımız konular mı vardı? Dolayısıyla bunun çok hızlı bir muhasebesini yaptık. Teşhis ettik ve derhal çalışmaya başladık. Karşımızda yalan üreten bir propaganda makinesi varken doğruları iyi anlatmamız gerekiyor. Çok çalışmamız gerekiyor”  ifadelerini kullandı.

“TRT’de Erdoğan’a 36 saat, Kılıçdaroğlu’na 36 dakika”

14 Mayıs seçimlerinde sandığa gitmeyen seçmenleri “Sandığa gitmek çocuklarımıza, torunlarımıza bir borcumuz” diyerek oy vermeye çağıran Babacan şunları söyledi:

“TRT, ilk defa bu dönemde, son 4-5 yıldır taraflı yayın yapmaya başladı. Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında yer aldığı süre 36 saat, Kılıçdaroğlu’nun 36 dakika. Hepimizin elektrik faturasında TRT payı diye ödediğimiz katkılarla dönen TRT tek bir partinin ve kişinin propaganda aleti olarak kullanılıyor. İktidarın, medyanın üçte ikisini baskı ve kontrol altına aldığı bir dönem yoktu. Bu yayın organlarını milletimizin milli ve dini hassasiyetlerini istismar edecek şekilde kullanıyorlar. Sanki Millet İttifakı, bizler, Sayın Kılıçdaroğlu terör örgütüyle iş birliği yapıyormuşuz gibi anlatıyorlar. Yok ‘Diyanet kaldırılacak’, yok ‘Başörtüsü yasağı geri gelecek’ gibi yalanlarla insanların kafasını karıştırıyorlar.”

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençleri yalana teşvik ettiğini iddia etti.

Hibya Haber Ajansı