NBA yıldızlarının evinde Türk esintisi

Basketbol denilince aklımıza ilk NBA (Amerikan Ulusal Basketbol Ligi ) geliyor. Bu spor organizasyonunda yer alan oyuncuların kazançları kadar evleri de dudak uçuklatıyor. Özel yaşamında lüks ve

Basketbol denilince aklımıza ilk NBA (Amerikan Ulusal Basketbol Ligi ) geliyor. Bu spor organizasyonunda yer alan oyuncuların kazançları kadar evleri de dudak uçuklatıyor. Özel yaşamında lüks ve ihtişamdan vazgeçmeyen NBA yıldızlarının evleri ise bir türk imzası taşıyor. Şimdiye kadar Kobe Bryant, Jermaıne Oneal, Carlos Boozer, Jonathan Bender gibi birçok ünlü isimle çalışan mimar Esra Kestirengöz, yaptığı projeler ile adından söz ettiriyor.

Türk insanının hayatına popüler kültür ile dahil olan, özellikle yabancı sinema filmlerinde ve dizilerde sıklıkla gördüğümüz Amerikan evleri göz kamaştıran tasarımları ile dikkat çekiyor. Bu tasarımlarda ise bir Türk mimarının başarısı yatıyor. Hollywood ve NBA yıldızlarının pahalı evleri için yaptığı projeler ile Amerika ‘da başarılı işlere imza atan, 2011 yılında Türkiye’ye dönerek dünyaca ünlü markalara hizmet veren Esra Kestirengöz, ABD’de tasarımlarının bu kadar dikkat çekmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Detay sevmelerine rağmen detayların icinden çıkamadıkları için büyük ilgi gördüğünü belirten Kestirengöz,” Tasarımlarımın ana temasında timeless olması yatıyor, yani 10 sene önce yaptığım evlerde şu an bile yaşanabiliyor. Yıldızların ihtişama önem verdikleri için daha çok isimlerinin baş harflerinin göründüğü marka monogramlarını severken, el işçiliğine ayrı bir önem veriyorlar. Ayrıca tüm tasarımlarımızda olduğu gibi işlevsellik ön planda tutularak estetik çizgiler ekliyoruz, bu da onların hoşuna gidiyor” ifadelerini kullandı.


Hibya Haber Ajansı

1.8b
Okunma