Mensa Sınai Ticari Yatırımlar, bağlı ortaklığıyla ilgili söylentileri yalanladı

       Mensa Sınai Ticari Yatırımlar, sosyal medyada yer alan bağlı ortaklığıyla ilgili söylentileri yalanladı.      Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Mensa

 

     Mensa Sınai Ticari Yatırımlar, sosyal medyada yer alan bağlı ortaklığıyla ilgili söylentileri yalanladı.

     Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Mensa Gayrimenkul A.Ş.'nin Kanal İstanbul Projesi güzergâhına yakın arsası bulunmadığı ve sosyal medyada yer alan iddiaların tamamen asılsız, manipülasyon amaçlı olduğu ve konuyla ilgili Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) bilgilendirme yapılacağı bildirildi.

    KAP'ta yer alan konuyla ilgili açıklşama şöyleydi:

    "Şirketimizin hukuk departmanı tarafından takip edilmekte olup, son olarak bu sabah itibariyle tespiti yapılan bir paylaşımda, şirketimiz bağlı ortaklığı Mensa Gayrimenkul A.Ş.'nin Kanal İstanbul Projesi olarak bilinen proje güzergahına yakın arsalarının bulunduğu, bunlara toplu konut yapılacağı veya Katarlılara satılacağının iddia edildiği görülmüştür. 

    Şirketimizin veya bağlı ortaklıklarının aktifinde iddia edildiği gibi bir taşınmaz bulunmamaktadır. Söz konusu paylaşım, benzer bir çok paylaşım gibi, hayal ürünü, tamamıyla yalan, mantıksız ve açık manipülasyon maksatlıdır.

    Şirketimiz hisse senetlerinin alım satım kararlarının sosyal medya paylaşımlarına bakılarak değil, mali tablo ve özel durum açıklamaları ölçü alınarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Süreç ile ilgili SPK'ya yeniden bilgilendirme yapılacaktır."


    Hibya Haber Ajansı

1.0b
Okunma