Kayseri'nin Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde doğal gaz çalışmaları için ilk adım atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2022 yılı aralık ayında Sarıoğlan ve Akkışla’yı, 5 Aralık'ta Felahiye ve Özvatan’ı doğal gaz ile buluştururken, Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde de doğal gaz çalışmaları için ilk adımı attı.

Kayseri'nin Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde doğal gaz çalışmaları için ilk adım atıldı

Büyükkılıç, etap etap tüm ilçelere doğal gazı getirdiklerini ifade ederek, “16 ilçemizin hiçbirisini birbirinden ayırmıyor, ayrıştırmıyor, bağrımıza basıyoruz. Günün koşullarına uygun yaşam standartlarını yükseltmek adına, vatandaşların beklentisi olan doğal gaz konusundaki çalışmalar için özveri ve gayretle yoğun bir mesai harcadık. Hamdolsun etap etap gerçekleşen çalışmalar kapsamında tüm ilçelerimizi doğal gaz ile buluşturuyoruz.” diye konuştu.

2022 yılında Sarıoğlan ve Akkışla’yı, 2023 yılında Felahiye ve Özvatan’ı doğal gaz ile buluştururken, 2024’te ise Sarız ve Pınarbaşı ilçelerinde doğal gaz ateşini yakacaklarını vurgulayan Büyükkılıç, “Bu sayede Pınarbaşı ilçemize 110 kilometrelik hat yapıp, 9 mahalleye doğal gaz getireceğiz. İlk aşamada bin 800 vatandaşı doğal gaz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Sarız’da ise 70 kilometrelik doğal gaz dağıtım hattını çekip, 6 mahalleye, ilk etapta 900 haneyi doğal gaza kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

  Hibya Haber Ajansı