Mehmet Kutman, Nassau Kruvaziyer Limanı’nı Hollywood ünlüleri ile açtı

Mehmet Kutman’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Global Yatırım Holding'e bağlı dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH), Nassau Kruvaziyer Limanı'ndaki yenileme çalışmalarını tamamladı.

Paycell ve Aytemiz'den uzun yola çıkacaklar için yeni bir kampanya

Aytemiz ve Paycell, yaz seyahati planlayanları, uzun yola çıkacaklar için bir kampanyaya daha imza attı.

Borusan Contemporary çocuk atölyeleri Perili Köşk'te gerçekleşecek

Borusan Contemporary’nin, Perili Köşk’te gerçekleştirdiği birbirinden keyifli çocuk atölyeleri devam ediyor! 3 Haziran’da gerçekleşecek iki yeni atölyede farklı yaş gruplarından çocuklar Borusan Contemporary’nin güncel sergilerinde

Orşit birçok nedene bağlı gelişebiliyor

Memorial Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Bülent Altunoluk, testis iltihabı ile ilgili bilgi verdi. 

Xi Jinping, Bangladeşli çocuğa mektup yazdı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, kısa süre önce Bangladeşli bir çocuk olan Alifa Chin'e bir yanıt mektubu gönderdi ve hayallerinin peşinden gitmeye ve Çin ile Bangladeş arasındaki geleneksel dostluğu devam ettirmeye teşvik etti.

Yumurta rezervini genetik yatkınlık belirliyor

VM Medical Park Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. İkbal Kaygusuz, yumurtalık rezervi hakkında açıklamalarda bulundu.

Sınav stresini yenmenin 5 püf noktası

Uzman Psikolog Duygu Kodak öğrencilere sınav stresini yenmenin 5 püf noktasını sıraladı, ailelere sınav öncesi ve sonrası doğru yaklaşım önerilerini anlattı.

Sağlıklı nesiller için süt tüketilmeli

Teksüt, 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutlarken, Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Özmen, sütün en değerli besin kaynaklarından biri olduğunu ve her yaşta içilmesi gerektiğini söyledi.

Hamilelikten önce diş bakımı yapılmalı

Üsküdar Diş Hastanesi Periodontoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Nihal Bahar, hamilelikte ortaya çıkabilecek diş eti problemlerine dikkat çekti.

“Kadın için Teknoloji” projesinde yeni dönem eğitimleri başladı

Teknosa, Habitat Derneği iş birliğiyle Türkiye'nin dört bir yanındaki kadınların dijital okuryazarlıklarını artırmak ve teknoloji kullanımında daha aktif hale gelmelerine katkıda bulunmak amacıyla 16 yıldır sürdürdüğü Kadın için T

Aromalı sigaralar kanser riskini yükseltiyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Dr. Aslı Başabak Bhais, sigara bağımlılığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Okullarda alerji eğitimleri başladı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği arasında “Alerjinin Farkına Var” proje protokolü imzalandı.

'Bursa Konuşuyor' etkinliği 'Depreme Dirençli Bursa Paneli' gerçekleşti

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen ‘Bursa Konuşuyor’ etkinliği ‘Depreme Dirençli Bursa Paneli’ ile Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

TOSFED Mobil Eğitim Simülatörü Diyarbakır'da

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından, Yatırım Finansman ana sponsorluğunda deprem bölgesindeki çocuklarımız için özel olarak hazırlanan Mobil Eğitim Simülatörü, #HayataDeğerKatar sloganıyla yolculuğunu sürdürüyo

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen aslanların dördüz yavrusu oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sudan gezisinde hediye edilen ve Gaziantep Doğal Yaşam Parkı’nda yaşayan Sultan ile Sudan isimli aslanların dördüz yavruları oldu.

Çekin: "İş hayatında eleştirilmek gelişimimiz açısından bize destek olur"

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Solin Çekin, yapıcı ve yıkıcı eleştirilere değinerek, eleştirinin nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi verdi.

Kelebek Kids Resim Yarışması'nda ödüller sahiplerini bulacak

“Minik Eller Anneleri için Çiziyor” temasıyla düzenlenen resim yarışmasında çocuklar annelerine olan sevgilerini aktardıkları resimleriyle yarıştı. Hayallerini kağıda aktaran minik ellerin özenle çizdiği 1.500 resim arasından ilk 23

Binlerce hamile Tibet antilobunun ‘doğum göçü” başladı

Antiloplar her yıl, Çin’in kuzeybatısındaki Hoh Xil Ulusal Doğa Koruma Alanı’nın kalbine göç ediyor. Pazartesi sabahı, Qinghai-Tibet otoyolunun kenarında toplanan yaklaşık 50 Tibet antilopundan oluşan bir grup görüldü. 

Schafer Home ile yazın güzelliğini yatağınıza taşıyın

Schafer Home, yatak odalarına modern bir dokunuş getirecek Gilda çift kişilik pike serisini müşterileriyle buluşturuyor.

CFA programı için başvuru süresi uzatıldı

PwC Türkiye tarafından yürütülen Climate Finance Accelerator (CFA) küresel destek programının 3.’sü için başvuru süresi 5 Haziran Pazartesi gününe kadar uzatıldı.