6.CIIE tanıtım toplantısı Yeni Zelanda’da düzenlendi

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) tanıtım toplantısı Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde düzenlendi. Toplantıya Yeni Zelanda Ticaret ve Kalkınma Ajansı (NZTE), Yeni Zelanda-Çin İlişkileri Pekiştirme Konseyi (NZCC), Yeni Zeland

6.CIIE tanıtım toplantısı Yeni Zelanda’da düzenlendi

Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nın (CIIE) tanıtım toplantısı Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde düzenlendi. Toplantıya Yeni Zelanda Ticaret ve Kalkınma Ajansı (NZTE), Yeni Zelanda-Çin İlişkileri Pekiştirme Konseyi (NZCC), Yeni Zelanda-Çin Ticaret Derneği (NZCTA) ve 70’den fazla Yeni Zelandalı şirketten 150’den fazla sorumlu katıldı.

   Çin’in Yeni Zelanda’daki Ticaret Müşaviri Chen Zhiyang yaptığı açıklamada, son yıllarda Çin’in Yeni Zelanda’nın en büyük ticaret ortağı haline geldiğini ve Yeni Zelandalı şirketlerden CIIE’ye katılarak Çin’de gelişme fırsatlarını bulmasını istediklerini ifade etti. 

     Fonterra Kooperatif Grubu’nun sorumlusu açıklamasında, “Geçen 5 yılda, Çin’e ihracatımız sürekli arttı. CIIE’de büyük başarı kaydettik. CIIE, şirketimiz ve müşteri ile ilgili kurumlar arasında verimli bir köprü kurdu” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

,Hibya Haber Ajansı